7 продуктів, які не варто купувати в супермаркеті

Нерозумно було б агітувати людей зовсім відмовитися від купівлі магазинних товарів і йти на ринок або вирощувати все самим. Адже в сучасному світі не всі мають можливість і бажання щось виробляти, до того ж далеко не всі продукти можна купити на ринку. І навіть якщо можна, можливість купити небезпечний продукт на ринку великого міста така ж, як і в магазині. Макарони, оливки, алкоголь, дорогі сорти сиру — все це краще купувати у супермаркетах. Але є й продукти, яких варто зовсім уникати й не купувати в жодному разі, навіть за найнижчу ціну:

1. Готові салати

1_1_1539129563821.jpg

Ці продукти часто пропонують великі супермаркети. Коштують вони досить недорого, а готувати одне олів’є — це так довго… Тому люди все ж таки іноді заплющують очі і йдуть купувати готові салати. Але навіть умови, в яких їх готували, можуть бути не такі страшні, як їхній склад: термін придатності, що обмежується, обвітрені продукти, найдешевша ковбаса — все це рятують від сміття, заправляючи величезною кількістю майонезу і продаючи вам. Через це і така низька ціна — краще продати й відбити собівартість, ще трохи підробивши, ніж просто викинути.

2. Чай та кава у пляшках

1_2_1539129563821.jpg

Багато хто думає, що вони роблять найкращий вибір для організму, коли замість солодкого газу вибирають холодний чай у пляшці. Але тільки цукру там, найчастіше, так само багато, як у тій самій солодкій воді — тож різниці ніякої немає. Крім того, вчені з’ясували: вживання чаю і кави, які продаються в пляшках, може призвести до утворення каменів у нирках.

3. Безглютенова випічка

1_3_1539129563821.jpg

Завдяки успішній роботі рекламників вона стала новим модним трендом — усі дівчата, які дотримуються дієти та стежать за своїм здоров’ям, повірили, що такий хліб набагато корисніший для організму, ніж звичайний. Ось тільки якщо ви не страждаєте на непереносність глютена, то просто купуєте хліб дорожче, в якому до всього іншого може бути багато цукру, жирів і підсилювачів смаку.

4. Ті ж прихильники здорового харчування та дієт люблять купувати магазинні знежирені молочні продукти: молоко, сир, кефір, йогурт

1_4_1539129563821.jpg

Ось тільки жири, які містяться в натуральних молочних продуктах, корисні для організму і логічніше було б їсти все натуральне. А знежирена молочка, за деякими даними, знижує еластичність судин, здатність крові згортатися та взагалі може бути справжньою загрозою для серцево-судинної системи.

5. Зелений салат в пакуванні – один з найнебезпечніших продуктів на овочевій полиці магазину, навіть якщо на вигляд здається простим і натуральним

1_5_1539129563821.jpg

Запаковані салати, на яких написано, що вони вимиті та готові до вживання, часто просто кишать бактеріями, що викликають кишкові захворювання. Якщо ви все ж таки купили такий салат — не здумайте їсти його, не обробивши. Навіть звичайна вода з-під крана не допоможе зробити його придатним для вживання. Залийте салат водою із сіллю, додайте краплю оцту чи лимонного соку і дайте йому трохи там полежати, потім промийте ще раз під краном і лише тоді додайте в їжу.

6. Молоті спеції з магазину — марнування грошей

1_6_1539129563821.jpg

Деякі недобросовісні виробники змішують їх з дешевими порошками інших неароматних трав, забиваючи підсилювачами смаку. Найбільш популярні спеції-підробки – це кориця та шафран. Купуйте спеції цілими та самі їх подрібнюйте — це єдиний спосіб бути впевненим у тому, що у вашій страві виявився натуральний продукт.

7. Ну і звичайно ж знайома з дитинства насолода — тістечка «картопля»

1_7_1539129563821.jpg

Найчастіше вона майже повністю складається з кондитерських відходів — невикористаних кремів, бісквітів і начинок. Але якщо вас це не лякає, то подумайте над терміном придатності цих відходів. Є велика ймовірність, що в цьому десерті буде торт, який зняли з продажу, крем, у якого закінчується термін придатності і його не встигли використати, і всі можливі крихти, які можна зібрати тільки на кухні. Навіть найпростіший десерт, приготовлений вдома з першого разу, найімовірніше, буде в рази кориснішим і, що найголовніше, безпечнішим за цей невідомий за складом продукт.

Загалом готові продукти — це те, на чому багато магазинів намагаються максимально заощадити. Причому на вашому ж здоров’ї. Так що будьте обережні та бережіть себе!

Rating
( No ratings yet )
Loading...